DUDAK DOLGUSU

Nisan 04, 2016

DUDAK DOLGUSU

Dudak güzelliği herkesin olmazsa olmazı gibidir. Özellikle kadınlar için dudak makyajı yani rujlar günlük rutinimizde hiç eksik olmayan bir aksesuarlarımızdır. Güzel ve şekilli dudaklara sahip olmak hepimizin dilediği bir özellik olmuştur. Bunun için uygulanabilecek dudak dolgusu, dudaklara hacim kazandırmak, dudakları belirginleştirmek, dudakları dolgunlaştırmak, dudaklara şekil vermek, dudaklardaki asimetrileri düzeltmek, kontür oluşturmak ve çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanır.

Dudak dolgusu uygulamalarında diğer dolgularda olduğu gibi en sık vücudumuzda da bulunan hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılır.

Hyaluronik asit içerikli dudak dolgular diğer dolgular gibi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Ancak dudaklara şekil verirken dudak baştan yaratılamaz. Burada optimal sonuç doğal görünümlü daha şekilli ve dolgun dudaklardır.

Dudak dolgusu uygulamalarında uygulama sonrası hafif morluklar, ödem görülebilir.

Dolgu uygulamalarında yan etkiler, özellikle dudaklar için yapay görünümlü ve ördek dudak diye ifade edilen dudaklar genellikle uzman olmayan kişilerce yapılan yanlış teknik ve uygulamalar sonucu karşımıza çıkar. Bu nedenle dolgu uygulamalarının medikal bir tedavi olduğu unutulmamalıdır ve mutlaka konusunda uzman ve yetkili bir dermatoloji veya plastik cerrahi uzmanı tarafından uygulanmalıdır.

Mesaj Bırakın

*

captcha *