GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Nisan 04, 2016

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Dolgu maddeleri sıklıkla çizgilenmelerin veya derin kırışıklıkların giderilmesinde, yüze şekil vermek için dudak kontürünü düzeltmek ve dudağa hacim kazandırmak için kullanılır.

Göz altı ışık dolgusu, göz altı için özel olarak üretilmiştir. Göz altındaki morlukların, torbalanma ve şişliklerin ya da halkaların giderilmesinde kullanılır. Göz altına ışıltı, canlanma verir. Yorgunluk izlerini yok eder.

Göz altı ışık dolgusu en sık kullanılan dolgu maddesi olan ve vücudumuzda doğal olarak bulunan hyaluronik asit içeren ve göz çevresi için özelleştirilen bir dolgudur. Bu dolgunun hem çapraz bağlı hem de çapraz bağsız bir hyaluranik asit maddesi içerir. Böylece uygulandığı bölgeye daha homojen yayılır.

Göz altı ışık dolgusu da diğer dolgular gibi minik enjeksiyonlarla ya da kanül denilen özel iğne uçları ile yapılabilir. Yaklaşık 12 ay gibi bir kalıcılık süresi vardır.

Konusunda uzman ve yetkili kişiler tarafından uygulandığı sürece yan etki çok sık değildir. Diğer dolgularda olduğu gibi uygulama sonrasında hafif kızarıklıklar görülebilir. Şişme ve morarma çok sık görülmemektedir.

Göz altı ışık dolgusu yine diğer dolgular gibi medikal bir uygulamadır. Mutlaka bir dermatoloji veya plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı tarafından uygulanmalıdır.

 

 

 

Mesaj Bırakın

*

captcha *